Angajam soferi profesionisti, companie germana - camion frigorific

Steiniger Rain 3, 73084 Salach
Tip Job:
Full Time
Salariu:
2800

Experiență:
Entry-Level (< 2 Ani)

Detalii anunț

Locuri de munca – soferi profesionisti distributie, sudul Germaniei

Angajam soferi profesionisti care sunt interesati sa lucreze in zona Stuttgart + 200 km.
Se poate oferi cazare contra-cost (garsoniera sau camera mobilata) in orasul Salach, sudul Germaniei.

Angajarea se face la compania noastra de transport, Aprile Kraftverkehr GmbH, cu experienta de peste 30 ani pe piata germana.
Nu sunt obligatorii cunostintele de limba germana (puteti comunica cu noi si in romana, italiana sau engleza).
Salariu: incepe de la 2800 € net (include diurna si sporul de noapte). Se ofera marire salariala dupa 6 luni. Garantam plata punctuala si corecta a salariului.

Daca nu ati mai lucrat in Germania, va ajutam cu formalitatile administrative de baza (asigurare medicala, deschidere cont bancar).

Descrierea postului:
– incarcarea marfii de la depozitul central din sud-vestul tarii si redistribuirea acesteia la supermarketuri din regiunea alocata
– transport in camion frigorific, cu remorca tip tandem sau a 5-a roata
– Se accepta si soferi fara experienta dar motivati sa invete.

– Program: in 2 ture (aprox. 01-13 + 13-01) de luni pana vineri + max. 2 sambete pe luna, sau doar de noapte.

Cerinte:
– permis categoria CE + cartela tahograf
– se doreste colaborare indelungata

Contact telefonic sau whatsapp lb. romana, intre orele 9-17.00: +4917623492774 (Mario – dispecer)

Despre companie

Aprile Kraftverkehr GmbH este o companie germana, cu experienta de peste 30 ani in transport alimentar si non-food.

Limbile de comunicare: germana, engleza, italiana, romana

La nevoie, compania poate ajuta cu organizarea unei cazari in zona Göppingen-Stuttgart.

Posturile sunt doar pentru persoane serioase care doresc locuri de munca de durata. Contactati-ne cu incredere!

Sediu Angajator

Distribuie anunţul